Демчук Дмитро Олексійович
1961 рік
2005 рік

Демчук Дмитро Олексійович

   Народився 19 липня 1944 року в селі Трофанівка Гвіздецького (тепер Снятинський) району Станіславської (також переіменованої в Івано-Франківську) області.
  З 1-го по 8-ий клас навчався в Балинцівській середній школі. 9-а клас закінчив в Гвіздецькій середній школі, після чого переїхав в східні регіони України.
   Був рекордсменом Гвіздецького району в метанні диска і штовханні ядра, багатократним чемпіоном Луганської області, Української РСР, військ урядового звязку КДБ СРСР по легкій атлетиці і військовому багатоборству.
   Відслуживши срочну військову службу закінчив інститут, потім аспірантуру ІГД ім. А. А. Скочинського в м. Москві, присвятив свій подальший життєвий шлях науковій і педагогічній діяльності. Деякий час після закінчення аспірантури і захисту дисертації працював там же молодшим науковим співробітником в лабораторії вибухового руйнування матеріалів.
   Після повернення на Україну працював старшим науковим співробітником в лабораторії плазмових технологій Донецького науково-дослідного інституту чорної металургії, ведучим науковим співробітником лабораторії імпульсної обробки матеріалів Донбаського державного технічного університету, доцентом цього ж університету, завідуючим відділом плазмомеханічної обробки матеріалів, генеральним директором Луганського науково-дослідного і виробничого центру енергозберігаючих технологій.
   Д.О.Демчук – вчений широкого профілю, доктор наук, академік Міжнародної Академії наук Екології і Безпеки життєдіяльності – автор більше двохсот наукових робіт, в тому числі 6 монографій і 83 винаходів.
   Основні напрямки наукової діяльності: дослідження закономірностей руйнування твердого тіла енергією вибуху, плазмовими струменями, сфокусованими і росфокусованими електронними пучками; розробка методів розрахунку вибухових параметрів агрегатів призначених для високошвидкісного будівництва стартових ракетних комплексів; створення плазмотронів багатофункціонального призначення (нанесення зносостійких і теплозахисних плазмових покриттів; використання плазмових струменів в аеродинамічних трубах для імітації умов входження космічних апаратів в густі шари атмосфери при поверненні їх на Землю), роботи в області радіаційної безпеки в сучасних умовах; створення нетрадиційної горно - металургійних технологій забезпечуючих ресурсозбереження і зниження антропогенного навантаження на навколишнє середовище.
  За видатні заслуги в області науки і техніки і благодійну діяльність Д.О.Демчук нагороджений багатьма вітчизняними і міжнародними нагородами. Є лауреатом міжнародних конкурсів і науково-технічних виставок.

В розділ статті добавлена стаття Галини ПЛУГАТОР
"Добрими справами славиться прикарпатський луганчанин Дмитро Демчук"

   Деякі з нагород Д.О.Демчука представлені на нашому сайті.












   
Design by Konung 2005 - 2024